Kiralama Sözleşmesi

REAL TOUR CAR RENTAL KİRALAMA ŞARTLARI

ÖDEME

Kiralama nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Kredi kartı olarak Visa veya Matercard kabul edilmektedir. Banka kartı ancak ofisimizde ödeme aracı olarak kabul edilmektedir.

Aracı teslim alırken Real Tour Car Rental ile kiralama sözleşmesi imzalayacaksınız. Kiralama esnasında kredi kartınızın bilgileri güvence amacıyla kontrata yazılacaktır Güvence aracın kontratta belirtilen yere zamanında dönmesi ve doğru yakıt seviyesi ile dönmesini garanti altına almak için alınmaktadır

Eğer yurt dışındaki bir bankaya ait kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız, bankalar arası döviz kuru farklılığından dolayı bize yaptığınız ödeme ile ekstrenize yansıyan miktar arasında farklılık olabilmektedir. Bu durumdan kaçınmak için nakit ödemenizi tavsiye ederiz

Tüm vergiler, kasko sigortası ve teslim ücretleri fiyatlarımıza dahildir. Fakat lastik, cam, far hasarları sigorta kapsamında değildir. İsteğe bağlı sigorta satın alabilirsiniz.

Ücretsiz yol haritası, acil durum telefon numaraları kiralama esnasında sağlanmaktadır. Müşteri temsilcimiz tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır.

SÜRÜCÜLER

Kiralama esnasında yerli veya uluslararası sürücü belgesi bulundurmanın gerekmektedir

Kiracının en az 21 yaş ve 2 yıllık ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

Ek sürücüler kira başlangıcında kontrata kaydedilmelidir. 

BEBEK KOLTUĞU

Bebek koltuğu rezervasyon esnasında talep edilmesi durumunda temin edilir. 

SINIRSIZ KM KULLANIM

Fiyatlarımıza sınırsız km kullanım dahildir.

AKARYAKIT UYGULAMASI

Araçlar dolu depo teslim edilmektedir. Kira dönüşünde aracın uygun yakıt ile doldurulması gerekmektedir. Araç eksik yakıt ile dönerse doldurma hizmet bedeli tahsil edilecektir

GECİKMELİ DÖNÜŞLER

Gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3’ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

TRAFİK CEZALARI

Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir.

YOL YARDIM

24 saat yol yardım hizmetimiz vardır.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİĞİ VE İPTALLER

Kiralama gününüze 7 gün kalaya kadar rezervasyonda değişiklik veya iptal yapabilirsiniz. Tüm iptal ve değişikliklerin email ile info@carrentalfethiye.com adresine yapılması gerekmektedir.

ARAÇ KİRALAMA BELGELERİ

Car Rental Fethiye - carrentalfethiye.com websitesi üzerinden yapılan online rezervasyonlarda müşterilerimize elektronik ortamda rezervasyon onay belgesi gönderilmektedir. Müşterilerimiz rezervasyon onayını yanlarında getirebilirler. Rezervasyon onay belgesi rezervasyon numarası girilerek ulaşılabilir. 

REDDETME HAKKINI SAKLI TUTMAK

Car Rental Fethiye - carrentalfethiye.com, müşterilerinin araç kullanmaya uygun olmaması veya kiralama şartlarını yerine getiremeyeceğine inanması durumunda rezervasyonu reddetme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda müşteri ile yapılan sözleşme otomatik olarak iptal olur. Böyle bir iptal durumunda müşteri Car Rental Fethiye’den her hangi bir ücret talep edemez.

ARAÇ UYGUNLUĞU

Araçların tüm açıklamaları, resimleri ve özellikleri müşteriye genel bir tanıtım için verilmiştir ve önceden haber vermeksizin değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Car Rental Fethiye - carrentalfethiye.com, kiralanmak istenen aracın müsait olup olmama durumuna göre aracı değiştirme hakkını saklı tutar. Müşteri aracın uygunluğu da dahil olmak üzere, kiralamak istediği aracın seçiminden tam sorumludur. Müşteri aracın yeterli yolcu ve valiz taşıma kapasitesinde olduğunu araştırma konusunda kendisi sorumludur.

BİZİMLE KONTRATINIZ

Aracı teslim alırken Araç Kiralama kontratı imzalayacaksınız ve aynı zamanda kredi kart bilgileriniz kontrata yazılacaktır. Bu sadece aracın kontratta kararlaştırılan yere zamanında dönmesi ve aracın doğru yakıt seviyesiyle dönmesini garanti etmek içindir. Bu yöntemin nakit depozit veya pasaport almaktan daha güveni olduğunu düşünüyoruz

Car Rental Fethiye ile yaptığınız kontrattaki koşullardan ayrı olarak, alkol veya uyuşturucu etkisinde araç kullanma, kasti hasarlar, yol dışı (off road) kullanımdan kaynaklanan hasarları ödemekle sorumludur. 

Sigorta (CDW)

Aracın kasko sigortası, üçüncü şahıslar sorumluluk sigortası, hırsızlık sigortası fiyatlarımıza dahildir. Kasko sigortası lastik, cam ve far hasarlarını kapsamamaktadır.

Lastik Cam Far (LCF) Sigortası

LCF sigortası seçimlik olup satın alınabilir.

Tam Kasko

Bazı firmalar hasar durumunda muafiyet adı altında para tahsil edebilir. Aşağıdaki şartları yerine getirdiğiniz sürece sizden her hangi bir tahsilat yapılmayacaktır.

Herhangi bir kaza veya hasar durumunda;

1. Hemen en yakın ofisimize bilgi vermelisiniz.
2. Kaza durumunda polisi arayıp yazılı rapor almanız gerekmektedir. Minik hasarlarda dahi rapor almanız gerekmektedir.
3. Kaza durumunda, polis veya jandarma gelene kadar aracı yerinden oynatmayın. 
4. Aracı teslim ederken de Car Rental Fethiye temsilcisiyle hasar raporu düzenleyin.

Hırsızlık Sigortası (Muafiyetsiz)

Bu sigorta hırsızlık teşebbüsü veya aracın çalınmasına karşı kiracının sorumluluğunu ortadan kaldırır veya sorumluluğunu azaltır. Aracın çalınması durumunda kiracı aracın anahtarlarını teslim edemezse, kiracı aracın değerini kiralayana ödemek zorundadır.

Kasko Sigortasındaki İstisnalar

Aşağıdaki hasarlar kiracıdan tahsil edilir: 
Anten, kapı ve kontak kilidi hasarı, anahtar kaybı veya anahtar hasarı, silecekler, camlar, ayna, jantlar, lastikler, aracın içi, varsa yedek anahtar, kriko, jant kapakları, ışıklar, yakıt depo kapağı, ilk yardım seti, aracın döşemesi, tavan hasarı, üst bagajın sebep olduğu hasarlar, aracın aşırı kirletilmesi, alt taraf hasarı, kiralık araçtaki şahsi eşyalar, ihmalden doğan hasarlar, lastik patlaması ve lastik yarılması, yanlış yakıt alınması, çocuk ve bebek koltuğuna hasar verilmesi, elektrikli araçların açık unutulmasından kaynaklanan akü hasarları, araç ruhsatı ve plakaların kaybedilmesi.

Kiraya veren, hiç bir zaman, kiracının ihmalinden kaynaklanan hasarlarda sorumlu tutulamaz. Aracın başka bir araç (yetkili kişiler tarafında çekilme dahil) tarafından çekilmesi sırasında meydana gelecek hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.

Alkollü araç kullanmak veya sorumsuz bir şekilde araç kullanmaktan kaynaklanan hasarlar tamamen kiracının sorumluluğundadır.

Araçların kiralama sürelerine bağlı olarak kilometre sınırları da değişiklik göstermektedir. Burada 1 ile 3 günlük kiralamalarda her gün için 300 km, 4 ile 7 günlük kiralamalarda günlük 250 km, 8 ve 14 gün arasındaki kiralamalarda 170 km sınırı bulunmaktadır. 15 gün ve üzerindeki kiralamalarda bu rakam 140 km’ye inerken aylık kiralamalarda ise toplamda 3000 km sınırı belirlenmiştir. Belirlenen kilometre sınırlarının üzerine çıkıldığı durumlarda belirtilen sınırdan aşılan her bir kilometre için 0.50 TL + KDV ila 0.65.- TL bedeli kiracıdan tahsil edilmektedir.

Hoş ve güvenli bir sürüş dileriz.